Keramická dílna Fajt je v provozu od roku 1989. Svojí produkcí je zaměřena na široký sortiment především užitkové keramiky. Do povodní v roce 2002 patřil k domácí dílně v Liboci na Praze 6, také výrobní prostor "Na Čertovce", kde byla současně prodejna v historických prostorách domu na Kampě. Produkce naší provozovny je určena pro dárkové prodejny, ale také část výrobků je dodávána galeriím a v neposlední řadě jsou našimi odběrateli restaurační provozy hlavně díky výrobě různých talířů. Dlouhodobou spolupráci udržujeme také s několika reklamními agenturami. Samozřejmě nabízíme výrobu různých předmětů na zakázku.

Obsahem naší výroby je celá škála užitkové keramiky od hrnku přes konvice, vázy až po jídelní nádobí. Celý sortiment vzniká ruční výrobou na hrnčířském kruhu, případně dle přání zákazníka a jeho specifického požadavku také litím do formy, nebo zatáčením do sádrové formy.

Široký sortiment našich výrobků si můžete zakoupit v našem e-shopu.

Obchodníkům poskytujeme slevy, na podrobnosti se informujte na e-mailu ludek.fajt@keramika-fajt.cz.


Užitková keramika

Užitkovou keramiku nabízíme v následujcích třech základních typech dekoru:

ornament.png ornament.png ORNAMENT - jedná se o typický dekor dílny, prověřený lety úspěšného prodeje. Představuje kombinaci režného povrchu a moderních ornamentů.

 

 

kresba-2.png kresba-1.png KRESBA - kreativní pojetí dekorace, používá několik technik kresby.

 

 

 

klasik-1.png klasik-2.png KLASIK - stále oblíbené kombinace glazur, které vycházejí převážně z přírodních odstínů.

 

 

 

SPIRALA - moderní pojetí dekoru, které nabízíme ve dvou barevných

variacích- zelená spirála a modrá spirála. 

 

zahradni-keramika.pngZahradní keramika

Představuje sortiment různých květináčů, často vyráběných dle přání zákazníka, výroba rozličných dekorativních předmětů do zahrady, nabídka keramických svítidel nejen pro zahradu.

 

Ostatní:

REKLAMNÍ VÝROBKY - nabízíme výrobu jakýchkoliv reklamních předmětů dle přání zákazníka, a to i ve větších sériích. Prostřednictvím reklamní agentury jsme byli pověřeni výrobou dárkových předmětů pro firmy jako např. Nestle, Bohemia Chips, Eurotel, T-Mobile, Johnson and Johnson, mlékárna Kunín a další.

 

VYBAVENÍ RESTAURACÍ - vyrábíme několik typů talířů a veškerý sortiment používaný při stolování. Více informací a kompletní nabídka na vyžádání mailem nebo jiným způsobem viz Kontakt.

 

 

 

PRÁCE NA ZAKÁZKU - nabízíme realizaci různých drobných výrobků, ale také výrobu velkých doplňků do interiéru podle představy zákazníka (kachle, mozaiky,  apod.).

 

Všechny výrobky jsou vypalovány na teplotu cca. 1140C°, což zaručuje jejich pevnost, nepropustnost a umožňuje jejich použití v mikrovlnné troubě a myčce bez poškození glazury.

Materiály používané na výrobu užitkové keramiky jsou zdravotně nezávadné, bez přítomnosti olova a jiných těžkých kovů, což dokládá potvrzení o shodě, dle kterého byly provedeny zkoušky nezávadnosti ve Zdravotním ústavu se sídlem v Praze a jsou tak dodrženy normy EU.